NRM/NVR lezing 3 mei '25: Telescopen, als reuzenogen gericht op het heelal
Omschrijving
Op zaterdag 3 mei 2025 wordt een lezing georganiseerd door het Nationaal Ruimtevaart Museum (NRM). Locatie: Nationaal Ruimtevaart Museum (zie adres onderaan de mail)Aanvang lezing: 10.30 uur (zaal
Omschrijving
Op zaterdag 3 mei 2025 wordt een lezing georganiseerd door het Nationaal Ruimtevaart Museum (NRM).
Locatie: Nationaal Ruimtevaart Museum (zie adres onderaan de mail)
Aanvang lezing: 10.30 uur (zaal open vanaf 10:00 uur)
Astronomen beschikken vandaag de dag over gigantische telescopen die als ‘reuzenogen’ op de sterrenhemel zijn gericht. De snelle ontwikkeling van deze moderne instrumenten hebben de sterrenkunde sprongen voorwaarts gebracht. We vinden vandaag de dag indrukwekkende sterrenwachten op bijzondere plekken zoals op de vulkaantoppen van La Palma en Hawaii of de hooggelegen Atacama-woestijn in Chili. De ontwikkeling staat echter niet stil en ook in de nabije toekomst zullen nog imposantere telescopen in gebruik worden genomen. Een overzicht van 400-jaar historie en een blik op de toekomst.
Presentator
Alex Scholten (Eerbeek, 1962) deelt al meer dan 40 jaar zijn passie voor de sterrenkunde en ruimtevaart met het publiek. Sinds 1978 geeft Alex met grote regelmaat presentaties op de Volkssterrenwacht Bussloo, zowel op de wekelijkse publieksavonden als bij ontvangsten van (school)groepen. Ook is hij één van de docenten bij de cursussen aldaar.
Voor meer informatie over de publiekslezingen van het Nationaal Ruimtevaart Museum, zie de website: (www.nationaalruimtevaartmuseum.nl).
Aanmelden
Toegang tot de zaal is uitsluitend mogelijk na aanmelding via de NRM website en na betaling van de kosten van deelname, zie https://www.nationaalruimtevaartmuseum.nl/index.php/contact/aanmelding-lezing
Kosten deelname:
Voor kinderen, vrienden van het NRM en NVR leden: € 3,50
Voor overige toehoorders: € 7,00
Tijd
(Zaterdag) 10:30 - 12:00